• سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
  • اثلاثا ١٢ ربیع الاول ١٤٤٠
  • Tuesday, November 20, 2018
  • "معتبرترین مرجع علمی، پژوهشی، آموزشی، اطلاعاتی، تحلیلی و راهبردی در حوزه حوادث، بلایا، بحران و ریسک"‌
صفحه اصلی
باشگاه متخصصین
تقویم حوادث و بلایا
گردشگری مجازی rss
کد مطلب :   330 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵
- 09:22 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/09/07
بازدید:   35  
 
مصوبه اختصاص اعتبار برای جبران خسارات حوادث غیرمترقبه در استان‌ها ابلاغ شد
مصوبه اختصاص اعتبار برای جبران خسارات حوادث غیرمترقبه در استان‌ها ابلاغ شد
تهران - ایرنا - اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، مصوبه هیات وزیران درباره اختصاص اعتبارات و تسهیلات برای جبران خسارات و بازسازی تاسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه در استان‌های کشور را برای اجرا ابلاغ کرد.

مصوبه اختصاص اعتبار برای جبران خسارات حوادث غیرمترقبه در استان‌ها ابلاغ شد

تهران - ایرنا - اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، مصوبه هیات وزیران درباره اختصاص اعتبارات و تسهیلات برای جبران خسارات و بازسازی تاسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه در استان‌های کشور را برای اجرا ابلاغ کرد.

 

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن مصوبه دولت درباره هر یک از استان‌ها به شرح زیر است:

 

**استان ایلام

1- مبلغ دویست و چهار میلیارد و هشتصد وهشتاد وپنج میلیون (000ر000ر885ر204) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان ایلام به شرح جدول(مندرج در پایگاه اطلاع رسانی دولت) در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین ومقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ چهارصد و نود و هفت میلیارد (000ر000ر000ر497) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول (مندرج در پایگاه دولت) با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان ایلام با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سودتعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه وبودجه استان ایلام موظف است ضمن نظارت فنی واجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان گیلان

1- مبلغ دویست وشصت میلیارد و هفتصد و ده میلیون (000ر000ر710ر260) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393-، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل و حوادث غیرمترقبه استان گیلان به شرح جدول(انتشار یافته در پایگاه اطلاع رسانی دولت) در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین ومقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ پنجاه میلیارد (000ر000ر000ر50) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393-، برای اجرای پروژه های پیشگیرانه و تثبیت نقاط حادثه خیز و پایدارسازی دامنه های رانشی در اختیار استانداری گیلان قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

3- سازمان برنامه و بودجه استان گیلان موظف است ضمن نظارت فنی واجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان همدان

1- مبلغ یکصد و پنجاه میلیارد و هفتصد و هشتاد و پنج میلیون (000ر000ر785ر150) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان همدان به شرح جدول (مندرج در پایگاه دولت)در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ یکصد و پنجاه و شش میلیارد و سیصد و هشتاد میلیون (000ر000ر380ر156) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول(منتشر شده در پایگاه دولت)با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان همدان با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سودتعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان همدان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان هرمزگان

1- مبلغ سیصد وپنجاه و چهار میلیارد و سیصد و هشتاد میلیون (000ر000ر380ر354) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28)

قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان هرمزگان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ پنجاه میلیارد (000ر000ر000ر50) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی خسارت دیده ناشی از آتش سوزی و حوادث غیرمترقبه استان هرمزگان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

3- سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان موظف است ضمن نظارت فنی واجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان خوزستان

1- مبلغ سیصد و نود میلیارد و دویست و هفت میلیون (000ر000ر207ر390) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان خوزستان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ چهارصد و هفتاد و نه میلیارد و یکصد وپنجاه میلیون (000ر000ر150ر479) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان خوزستان با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می‏شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابهالتفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیشبینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان مازندران

1- مبلغ یکصد و بیست و پنج میلیارد (000ر000ر000ر125) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393-، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل وحوادث غیرمترقبه استان مازندران در اختیار استانداری مازندران قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ ششصد و شصت میلیارد (000ر000ر000ر660) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای از محل منابع ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393-، برای اجرای طرح جامع ساماندهی آب های سطحی شهرستان ساری در اختیار استانداری مازندران قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

3- سازمان برنامه و بودجه استان مازندران موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان اصفهان

1- مبلغ یکصد و نود و یک میلیارد و پانصد و بیست و پنج میلیون (000ر000ر525ر191) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393 - ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان اصفهان به شرح جدول در اختیار دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ یکصد و نود و سه میلیارد و ششصد و هفتاد میلیون(000ر000ر670ر193) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهاردرصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و استانداری بین آسیب‌دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان اصفهان با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می‏شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک‌ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب‌نامه را تضمین و تعهد می‌نماید که هزینه‌های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک‌های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان اصفهان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان چهار محال و بختیاری

1- مبلغ هشتصد و سی و چهار میلیارد و ششصد و هشتاد و پنج میلیون (000ر000ر685ر834) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان چهار محال و بختیاری به شرح جدول در اختیار دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ سیصد و هفتاد و هفت میلیارد و هشتصد و بیست میلیون (000ر000ر820ر377) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان چهار محال و بختیاری با ضمانت زنجیره‏ای به منظور جبران خسارت پرداخت می شود.

بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان چهارمحال و بختیاری موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان کهگیلویه و بویراحمد

1- مبلغ چهارصد و بیست و یک میلیارد و هشتصد و چهل میلیون (000ر000ر840ر421) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393 - ،برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل و حوادث غیرمترقبه استان کهگیلویه و بویراحمد به شرح جدول در اختیار دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ پانصد و شصت و دو میلیارد و سی میلیون (000ر000ر030ر562) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل به شرح جدول زیر با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب‌دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان کهگیلویه و بویراحمد با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می‏شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (2) این تصویب‌نامه را تضمین و تعهد می‌نماید که هزینه‌های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی ومنظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

4- سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان زنجان

1- مبلغ چهل و سه میلیارد و هفتصد وبیست و پنج میلیون (000ر000ر725ر43) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393-، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان زنجان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ یکصد و یک میلیارد و پانصد میلیون (000ر000ر500ر101) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان زنجان با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه وبودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان زنجان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان اردبیل

1- مبلغ یکصد و سی و چهار میلیارد و هشتصد وپنجاه میلیون (000ر000ر850ر134) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان اردبیل به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ هشتاد و نه میلیارد و یکصد میلیون(000ر000ر100ر89) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان اردبیل با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سودتعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان قزوین

1- مبلغ دویست و هفتاد میلیارد و پانصد و چهل میلیون (000ر000ر540ر270) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل و حوادث غیرمترقبه استان قزوین به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین ومقررات مربوط هزینه شود.

2- سازمان برنامه و بودجه استان قزوین موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

**استان قم

1- مبلغ یکصد و دو میلیارد و دویست میلیون (000ر000ر200ر102) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل و حوادث غیرمترقبه استان قم به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ یکصد و بیست و یک میلیارد و ششصد و شصت میلیون (000ر000ر660ر121) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان قم با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید واین تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان قم موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان البرز

1- مبلغ دویست و ده میلیارد (000ر000ر000ر210) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393-، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل و حوادث غیرمترقبه استان البرز به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- سازمان برنامه و بودجه استان البرز موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان لرستان

1- مبلغ هفتصد و سی میلیارد و سیصد و بیست میلیون (000ر000ر320ر730) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل وحوادث غیرمترقبه استان لرستان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین ومقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ ششصد و هشتاد و پنج میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون (000ر000ر150ر685) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان لرستان با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می‏شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانکها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی ومنظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان لرستان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان خراسان شمالی

1- مبلغ دویست و سی وچهار میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون (000ر000ر150ر234) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل و

حوادث غیرمترقبه استان خراسان شمالی به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می-گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ هشت میلیارد و نهصد و هشتاد میلیون (000ر000ر980ر8) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان خراسان شمالی با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

4- سازمان برنامه وبودجه استان خراسان شمالی موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان آذربایجان غربی

1- مبلغ سی و یک میلیارد و ششصد و ده میلیون (000ر000ر610ر31) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان آذربایجان غربی به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می-گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ هشت میلیارد و ششصد و سی میلیون (000ر000ر630ر8) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان آذربایجان غربی با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی ومنظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

4- سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجان غربی موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان کردستان

1- مبلغ چهل و نه میلیارد و سیصد و سی و چهار میلیون (000ر000ر334ر49) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393-، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان کردستان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین ومقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ شصت و هفت میلیارد و ششصد و هشتاد میلیون(000ر000ر680ر67) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان کردستان با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان کردستان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان فارس

1- مبلغ شانزده میلیارد و نهصد و شصت و چهار میلیون (000ر000ر964ر16) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل استان فارس به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ بیست و چهار میلیارد و هشتصد و چهل میلیون (000ر000ر840ر24) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان فارس با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه وبودجه استان فارس موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان تهران

1- مبلغ سیصد و هفتاد و یک میلیارد و دویست و هفتاد میلیون (000ر000ر270ر371) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان تهران به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات هزینه شود.

2- سازمان برنامه و بودجه استان تهران موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان آذربایجان شرقی

1- مبلغ دویست و نه میلیارد و یکصد و هفتاد و شش میلیون (000ر000ر176ر209) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان آذربایجان شرقی به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ یکصد و هفده میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون (000ر000ر650ر117) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه

استان آذربایجان شرقی با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

4- سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجان شرقی موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان یزد

1- مبلغ پنجاه و دو میلیارد (000ر000ر000ر52) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393-، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل و حوادث غیرمترقبه استان یزد به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ بیست میلیارد و دویست وپنجاه میلیون (000ر000ر250ر20) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد پنج درصد) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان یزد با ضمانت زنجیره ای به منظور جبران خسارت پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

4- سازمان برنامه و بودجه استان یزد موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان سیستان و بلوچستان

1- مبلغ چهارصد و شصت و شش میلیارد و ششصد و شصت میلیون (000ر000ر660ر466) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393-، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان سیستان و بلوچستان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ هجده میلیارد (000ر000ر000ر18) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهاردرصد در مناطق روستایی) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان سیستان و بلوچستان با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی (90) واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد مبلغ دویست میلیون (000ر000ر200) ریال پرداخت می شود.

 

طول دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی جمعاً پانزده سال (سه سال دوران مشارکت مدنی و دوازده سال دوران مشارکت اقساطی) می باشد و بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

 

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

4- سازمان برنامه و بودجه استان سیستان و بلوچستان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان خراسان جنوبی

1- مبلغ دویست و نود و یک میلیارد و یکصد وپنجاه میلیون (000ر000ر150ر291) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393-، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان خراسان جنوبی به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می-گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ چهار میلیارد و ششصد و چهل میلیون (000ر000ر640ر4) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان خراسان جنوبی با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

4- سازمان برنامه و بودجه استان خراسان جنوبی موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان گلستان

1- مبلغ ششصد و هشتاد و دو میلیارد (000ر000ر000ر682) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (به نسبت مساوی)، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل وحوادث غیرمترقبه و اقدامات پیشگیرانه استان گلستان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ یکصد و ده میلیارد (000ر000ر000ر110) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل و حوادث غیرمترقبه استان گلستان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

3- مبلغ پنج میلیارد و هفتصد و شصت میلیون (000ر000ر760ر5) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واستانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان گلستان با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

4- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سودتعیین شده سهم متقاضی تانرخ های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (3) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

5- سازمان برنامه وبودجه استان گلستان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان سمنان

1- مبلغ دویست و سی و هشت میلیارد و سیصد و شصت میلیون (000ر000ر360ر238) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393- ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان سمنان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین ومقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ هفتاد و یک میلیارد و نهصد و بیست میلیون (000ر000ر920ر71) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان سمنان با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ-های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت-دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان سمنان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان خراسان رضوی

1- مبلغ یکصد و نود و یک میلیارد و یکصد و هشتاد و هفت میلیون (000ر000ر187ر191) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393-، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی ازسیل و حوادث غیرمترقبه استان خراسان رضوی به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ دویست و سی و سه میلیارد و هفتاد میلیون (000ر000ر070ر233) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شرح جدول با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب-دیدگان ناشی از سیل و حوادث غیرمترقبه استان خراسان رضوی با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

3- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می نماید که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

4- سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوی موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استانداری بوشهر

1- مبلغ هشتاد و هشت میلیارد (000ر000ر000ر88) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393 - ، برای جبران خسارات و بازسازی بخش‌های خسارت دیده بیمارستان (17) شهریور برازجان ناشی از آتش سوزی در اختیار استانداری بوشهر قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

 

**استان کرمان

1- مبلغ ششصد و هفتاد و پنج میلیارد (000ر000ر000ر675) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به نسبت مساوی، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393 - ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از زلزله شهرستان بم استان کرمان به شرح جدول در اختیار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

2- مبلغ شصت و پنج میلیارد و چهل میلیون (000ر000ر040ر65) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393 – ، برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و حوادث غیر مترقبه استان کرمان به شرح جدول در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

3- سازمان برنامه و بودجه استان کرمان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، این مصوبه‌ها را برای اجرا به وزارت کشور- وزارت امور اقتصادی و دارایی- وزارت راه و شهرسازی - سازمان برنامه و بودجه کشور- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

منبع : خبرگزاری ایرنا
نویسنده خبر : مدیر پورتال
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد