• سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
  • اثلاثا ١٢ ربیع الاول ١٤٤٠
  • Tuesday, November 20, 2018
  • "معتبرترین مرجع علمی، پژوهشی، آموزشی، اطلاعاتی، تحلیلی و راهبردی در حوزه حوادث، بلایا، بحران و ریسک"‌
صفحه اصلی
باشگاه متخصصین
تقویم حوادث و بلایا
گردشگری مجازی rss
کد مطلب :   333 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵
- 11:08 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/09/07
بازدید:   25  
 
افزایش ضریب تصادف در روزهای برفی به دلیل نقص در سیستم ترمز
افزایش ضریب تصادف در روزهای برفی به دلیل نقص در سیستم ترمز
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: خودروهای فاقد معاینه فنی برای تردد در روزهای برفی بیشتر دچار حادثه و تصادف می شوند.

افزایش ضریب تصادف در روزهای برفی به دلیل نقص در سیستم ترمز

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: خودروهای فاقد معاینه فنی برای تردد در روزهای برفی بیشتر دچار حادثه و تصادف می شوند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، نواب حسینی منش با انتقاد از برداشت های سیاسی از تامین تجهیزات ایمنی خودرو در روزهای اخیر گفت: مسلما وقتی فردی در روزهای برفی قصد خروج از شهر یا عبور از مناطق صعب العبور را داشته باشد باید خودروی خود را مجهز به تجهیزات ایمنی مثل زنجیر چرخ کند زیرا در همه نقاط و مسیر تردد امکان ماسه پاشی ونمک پاشی میسر نیست و خودروها باید اصول ایمنی برای تردد شهر را رعایت کنند.

 

وی با اشاره به اصول ایمنی لازم برای تردد در شهر در هوای برفی تاکید کرد: داشتن زنجیر چرخ،سیستم ضد یخ خودرو سیستم گرمایشی خودرو ضروری است و شهروندان باید حتی المقدور ودر موارد غیر ضروری با خودروی شخصی از خانه خارج نشوند.

 

به گفته حسینی منش، با توجه به شیب شهر تهران تردد خودروهای بدون زنجیر چرخ در شهر سبب سرخوردگی و رخ دادن تصادفات خواهد شد.وی با تشریح مخاطراتی که ایمنی خودروهای فاقد معاینه فنی را در روزهای برفی تهدید می کند،گفت:دو اصل ترمز وانحراف فرمان خودرو برای ایمنی خودروها اهمیت زیادی دارد، زمانی که خودرویی که در هوای برفی در خیابان های شهر تردد کرده اما سیستم a.b.s ترمز نداشته باشد و راننده ترمزهای قفلی وناگهانی انجام دهد ؛احتمال سرخوردگی و تصادف بیشتر خواهد شد.

 

به گفته مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، ترمز خودروها در مراکز معاینه فنی به شکل مکانیزه چک می شود و مسلما خودرویی که فاقد معاینه فنی باشد در روزهای برفی برای حرکت در شهر دچار مشکل خواهند شد.وی با اشاره به آمار مردودی های خودرو در معاینه فنی گفت :24 درصد از کل خودروهایی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده اند به دلیل تست ترمز و 1٦ درصد به دلیل تست آلایندگی مردود شده اند که این آمار از عدم توجه به موضوع مهم ایمنی خودروها حکایت می کند.

 

وی با اشاره اینکه در مراکز معابنه فنی 14 آزمون برای ایمنی خودرو و 4 تست برای آلایندگی خودرو انجام می شود افزود :مردودی خودروها در معاینه فنی به دلیل سیستم خودروها ترمز و کمک فنرها بوده است و همچنین مشکل انحراف فرمان خودروها نیز در این موارد تاثیر گذار بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر
نویسنده خبر : مدیر پورتال
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد