• شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
  • اسبت ١٣ جمادی الاولی ١٤٤٠
  • Saturday, January 19, 2019
  • "معتبرترین مرجع علمی، پژوهشی، آموزشی، اطلاعاتی، تحلیلی و راهبردی در حوزه حوادث، بلایا، بحران و ریسک"‌
صفحه اصلی
باشگاه متخصصین
تقویم حوادث و بلایا
گردشگری مجازی rss
کد مطلب :   35 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
- 09:59 تاریخ آخرین ویرایش :
  1393/02/07
بازدید:   33  
 
برگزاری دوره ویژه نجات در حوادث جاده ای کشور
برگزاری دوره ویژه نجات در حوادث جاده ای کشور
خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان امداد و نجات از برگزاری ۱6 آموزش ویژه ارتقای مهارت‌های امدادگران برای نجات در حوادث جاده ای کشور خبر داد.

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برگزاری 16 آموزش ویژه ارتقای مهارت‌های امدادگران برای نجات در حوادث جاده ای کشور اظهار داشت: امروزه همزمان با رشد چشمگیر دانش و تکنولوژی و تاثیر آن در زندگی بشر، متاسفانه شاهد آن هستیم که همین توسعه در بسیاری از موارد به اشکال مختلف گریبانگیر انسان شده است و نه تنها برای او رفاه حال به همراه نداشته است، بلکه تهدید کننده جان و مال و آسایش او نیز شده است.

 

وی افزود: واقعیت این است که حمل و نقل جاده ای به دلیل خصوصیات ویژه ای که دارد به عنوان یکی از متداول ترین روش‌های حمل و نقل در کشورهای جهان قلمداد می‌شود و در کشور ما نیز به عنوان مهمترین شیوه حمل و نقل به حساب می آید و شاید در حدود 95 درصد جا به جایی کالا و مسافر از این طریق صورت می‌پذیرد.

کولیوند ادامه داد: تصادفات جاده ای عمده ترین عامل مرگ و میر کشور هستند که همین امر کار دستگاه‌های امدادرسان را سخت تر می‌کند. براین اساس با عنایت به رویکرد سازمان مبنی بر ارتقاء توان عملیاتی و افزایش سطح مهارت و توانمندی تمامی نیروها به ویژه نیروهای حاضر در پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری و بهره مندی از جدیدترین روش‌ها و ابزارها، این سازمان در نظر دارد یک دوره مهارتی نجات در حوادث جاده ای با عناوین متعدد به منظور پاسخگویی سریع و مناسب به مصدومین اینگونه حوادث را برگزار کند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به عناوین دوره مهارت‌های نجات در حوادث جاده ای از جمله 1-دریافت اطلاعات، 2- تثبیت صحنه حادثه، 3- دسترسی، 4- رهاسازی، 5- خارج کردن مصدوم، 6- انتقال، 7- تثبیت پزشکی مصدوم، 8- ارزیابی مصدوم، 9- آشنایی با خودروی آمبولانس، 10- آشنایی با خودروی نجات، 11- طناب‌ها، 12- گره‌ها، 13- کارگاه‌ها، 14- بسکت کردن مصدوم، 15- صعود و 16- فرود، خاطرنشان کرد: در این راستا 14 دوره از تاریخ 12 اردیبهشت تا پایان خرداد ماه  سال جاری و در هر دوره 80 نفر شرکت کننده حضور دارند که مجموعاً یک هزار و 194 نفر از 398 پایگاه امداد و نجات بین شهری به استعداد هر پایگاه 3 نفر حضور خواهند داشت.

منبع : خبرگزاری تسنیم
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد