• چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • الاربعا ٢٥ ذی قعده ١٤٤١
  • Wednesday, July 15, 2020
  • "معتبرترین مرجع علمی، پژوهشی، آموزشی، اطلاعاتی، تحلیلی و راهبردی در حوزه حوادث، بلایا، بحران و ریسک"‌
صفحه اصلی
باشگاه متخصصین
تقویم حوادث و بلایا
گردشگری مجازی rss
کد مطلب :   452 تاریخ انتشار: 
پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵
- 09:41 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/12/19
بازدید:   29  
 
بیش از یک هزار موتورسوار در10 ماه امسال کشته شدند
بیش از یک هزار موتورسوار در10 ماه امسال کشته شدند
تهران - ایرنا - رئیس پلیس ترافیک شهری نیروی انتظامی گفت: طی 10 ماهه سال ٩٥،یک هزار و 349 موتورسوار در تصادفات درونشهری جان باختند که بخش عمده ای از این حوادث به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی بوده است.

رئیس پلیس ترافیک شهری ناجا:

بیش از یک هزار موتورسوار در10 ماه امسال کشته شدند

تهران - ایرنا - رئیس پلیس ترافیک شهری نیروی انتظامی گفت: طی 10 ماهه سال ٩٥،یک هزار و 349 موتورسوار در تصادفات درونشهری جان باختند که بخش عمده ای از این حوادث به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی بوده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس راهور نیروی انتظامی، سرهنگ داوود قاسمیان افزود: در حدود 3٦ درصد تصادفات موتورسیکلت‌ها یک طرف تصادف بوده‌اند.

وی ادامه داد طی 10 ماه سال جاری یک هزار و ٧42 عابر پیاده در تصادفات درونشهری کشته شدند و عابران پیاده در این مدت در 4٦ درصد تصادفات داخل شهرها حضور داشته‌اند.

رئیس پلیس ترافیک شهری پیش از این اظهار داشت: حمل بار غیر متعارف و مسافر صرفا باید براساس ظرفیت مجاز موتورسیکلت انجام شود که در غیر این صورت، پلیس با راکبان متخلف برخورد می کند.

قاسمیان افزود: درباره حمل بار توسط موتورسیکلت ها همچنان شاهدیم که راکبان موتورسیکلت بعضا بارهای غیرمتعارف حمل می کنند و این، برخلاف مقررات است.

قاسمیان با اشاره به اینکه، برابر ماده 1٦٨ آیین نامه راهور حمل بار با موتورسیکلت ممنوع است، گفت: جریمه حمل بار غیرمتعارف توسط موتورسیکلت ها در شهرها یکصد هزار ریال و در راه های روستایی 50 هزار ریال تعیین شده است. از سوی دیگر راکبان این دسته از موتورسیکلت ها تا زمانی که بار یاد شده را تخلیه نکنند اجازه ادامه مسیر ندارند.

رئیس پلیس ترافیک شهری اعلام کرد: حدود ٦00 هزار دستگاه موتورسیکلت در ٩ ماه امسال به دلیل تخلفات حادثه ساز توقیف شد.

قاسمیان گفت: بیشترین تخلف موتور سیکلت ها که در معابر شاهدیم، همراه نداشتن کلاه ایمنی است که بعضا در صورت بروز تصادف باعث ضربه مغزی راننده می شود.

وی افزود: تخلفات بعدی که بیشترین فراوانی را بین راکبان موتورسیکلت ها دارند و باعث توقیف وسیله آنها می شود به ترتیب حرکات نمایشی، عبور از چراغ قرمز، عبور از پیاده رو، حرکت نکردن بین خطوط و تجاوز به گذرگاه عابران پیاده است.

رئیس پلیس ترافیک شهری نیروی انتظامی اعلام کرد: طبق آمار ٩ ماهه اول امسال، 30 درصد کشته های تصادفات به عابران مربوط می شود.

سرهنگ قاسمیان افزود: رانندگان باید توجه داشته باشند که نسبت به حق و حقوق عابران پیاده توجه بیشتری داشته باشند، به طور مثال روی خط کشی ها توقف نکنند و تجاوز به گذرگاه های عابرپیاده نداشته باشند.

منبع : خبرگزاری ایرنا
نویسنده خبر : مدیر پورتال
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد