• چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
  • الاربعا ٢٥ ذی قعده ١٤٤١
  • Wednesday, July 15, 2020
  • "معتبرترین مرجع علمی، پژوهشی، آموزشی، اطلاعاتی، تحلیلی و راهبردی در حوزه حوادث، بلایا، بحران و ریسک"‌
صفحه اصلی
باشگاه متخصصین
تقویم حوادث و بلایا
گردشگری مجازی rss
کد مطلب :   474 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
- 09:08 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/02/17
بازدید:   40  
 
سالانه ۱۰هزار میلیارد تومان هزینه حوادث طبیعی در کشور
سالانه ۱۰هزار میلیارد تومان هزینه حوادث طبیعی در کشور
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، گفت: سالانه نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه حوادث طبیعی در کشور است که با آموزش می توان این هزینه ها را تا ۲5 درصد کاهش داد.

 

معاون جمعیت هلال احمر عنوان کرد؛

سالانه ۱۰هزار میلیارد تومان هزینه حوادث طبیعی در کشور

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، گفت: سالانه نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه حوادث طبیعی در کشور است که با آموزش می توان این هزینه ها را تا ۲5 درصد کاهش داد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدحمید جمال الدینی با بیان اینکه هفته هلال احمر امسال با عنوان« دنیایی در انتظار صلح» نامگذاری شده است، گفت: صلح از نظر جمعیت هلال احمر تنها نزاع نیست؛ بلکه فراهم کردن زمینه برای کمک به همنوع برای رسیدن به کمال که هدف خلقت است.

 

وی با اشاره به اینکه تمامی روزهای هفته هلال متناسب با ماموریت های هلال احمر نامگذاری شده است، افزود: هر یک از روز های هفته هلال با عناوین توانبخشی ؛ حلقه مکمل زنجیره سلامت، امدادگران؛ فرشتگان صلح، تولید و اشتغال؛ بالندگی و استقلال، داوطلبان؛ خادمان مهرورزی، آموزش همگانی؛ راهی به ایران آماده، جوانان؛ جویندگان صلح و سفیران صلح نامگذاری شده است.

 

افزایش ۱۰ فروند بالگرد به ناوگان امدادهوایی هلال احمر

 

جمال الدینی به افزایش ۱۰ فروند بالگرد به ناوگان امدادهوایی جمعیت هلال احمر طی ۳ سال گذشته اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر ۲۴ فروند بالگرد امکان ارائه خدمات امدادهوایی را در سراسر کشور عهده دار است، به علاوه نیروهای واکنش سریع جمعیت هلال احمر نیز از 5۰۰ نفر به سه هزار و 5۰۰نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

 

وی با اشاره به انجام ۴۰ هزار ماموریت امدادی در سال گذشته که بیش از ۴7 درصد این ماموریت شامل ماموریت های ترافیکی است خاطر نشان کرد: با توجبه به افزایش ماموریت امدادی هلال احمر در حوزه کوهستان، سیلاب و جاده که سر منشا آن تغییرات اقلیم و آب و هوا است نوع و شیوه  شیوه امدادرسانی نیز تغییر کرده است.

 

وی درباره فعالیت جوانان جمعیت هلال احمر، نیز تاکید کر: جوانان هلال احمر نام و نشان جمعیت هلال احمر را همواره زنده نگه میدارند و برجسته کردن نام و نشان هلال احمر برایشان  ارجح تر از هر نشانی است.

 

جمال الدینی افزود: جوان هلال احمری نشان دادن آرم هلال احمر پشت لباس خود را بر نشان دادن خود ترجیح می دهد و این همان ارجحیت مفهوم "ما" بر"من" است.

 

کمک به آسیب پذیرترین افراد در زمانی که بیشترین نیاز را دارند

 

وی به فعالیت ۱۱9 مرکز توانبخشی، بیمارستان اضطراری، داروخانه و ... در کشور اشاره و بیان کرد: درمانگاه ها و داروخانه های هلال احمر مکمل چرخه سلامت کشور هستند و هدف هلال احمر از فعالیت این مراکز کمک به آسیب پذیرترین افراد در زمانیکه که بیشترین نیاز را دارند، است.

 

داوطلب؛ نامی انحصاری، متعلق به جمعیت هلال احمر

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه داوطلب؛ نامی انحصاری متعلق به جمعیت هلال احمر است، تصریح کرد: داوطلبان هلال احمر با داشت مشغله های بسیار با افتخار داوطلب هلال احمر هستند و در جهت تسکین آلام بشری گام برمی دارند و در ذهن مردم «یاریگر هلال احمر را روزهای سخت» را تداعی می کند.

 

وی با اشاره به اینکه نگاه هلال احمر در سازمان داوطلبان، توسعه نگاه تسهیل گر در کنار هدایت و حمایت سازمان های مردم نهاد است نه نقش قیم مابانه و دستوری؛ ادامه داد: داوطلبان هلال احمر با تنوع در فعالیت های داوطلبانه، از جمله راه اندازی یک هزار و ۳77 کاروان سلامت در کشور، اجرای طرح نیابت، همای رحمت، فرشتگان رحمت و .... به مردم خدمت می کنند.

 

جمال الدینی بیان کرد: جمعیت هلال احمر ایران از نظر تعداد داوطلب، جزو ۴ کشور برجسته دنیا و از اعضای هیئت حاکمه است و در نوامبر سال جاری میلادی، جمعیت هلال احمر ایران برای کاندیداتوری نایب رئیسی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر آسیا و اقیانوسیه شرکت می کند.

 

ظرفیت قابل توجه جوانان برای فعالیت های هلال احمر

 

معاون اموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر  به ظرفیت قابل توجه جوانان برای انجام فعالیت های بشردوستانه اشاره کرد و گفت: تنوع فعالیت ها در حوزه جوانان از کودکی تا جوانی است و فعالیت اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در حیطه توانمندسازی جوانان و کاهش آسیب های اجتماعی متمرکز است.

 

به گفته جمال الدینی، برگزاری المپیاد جوانه ها، اجرای طرح دادرس، اجرای طرح پیمان و ... از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در حال اجرا است.

 

وی با قدردانی از تلاش های حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر افزود:این جایگاه مروج ارزش ها، فرهنگ والای اسلامی و ایرانی، فرهنگ وقف و ناظر در حوزه عملکردی جمعیت هلال احمر است.

 

آموزش همگانی؛ کمک به به جامعه ای ایمن، آماده و تاب آور

 

جمال الدینی هدف از اجرای طرح خادم و ارائه آموزش های همگانی به هموطنان را کمک به جامعه ای ایمن، آماده و تاب آور عنوان کرد و گفت: در این صورت افراد جامعه می توانند در ترویج صلح و دوستی و ارتقا کرامت انسانی و ارزشهای بشر دوستانه کمک کنند.

 

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر مجموعه ای خرد محور و حکمت محور است؛ چرا که علاوه بر چگونگی به موضوع"چرایی" توجه می کند یعنی نه تنها به عنوان یک مجموعه دانش محور که به دنبال استفاده از تجارب علمی در راستای ماموریت های خود است؛ بلکه سعی بر آن دارد که با ارزش های خود که همان حفظ کرامت انسانی و توسعه فعالیت های بشردوستانه  است، تطبیق کند و اینجاست که علم باید منجر به صلح و در نهایت کمال شود.

 

۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه حوادث طبیعی در کشور است

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر یکی از مسئولیت های جمعیت هلال احمر در برنامه ششم توسعه تاب آوری و برنامه ریزی و اقدام برای آمادگی مردم در حوادث و بلایا بیان کرد و افزود: سالانه نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه حوادث طبیعی در کشور است که این شامل وام، تسهیلات بیمه ای، تسهیلات بلاعوض و ... است.تجربه در کشورهای مختلف نشان داده  و می توان با آموزش و تغییر رفتار مردم می توان هزینه ناشی از حوادث و بلایا را ۲۰ تا ۲5 درصد کاهش داد.

 

به گفته وی، از سوی دیگر نشان داده شده که با یک واحد سرمایه گذاری در آموزش، چهار واحد کاهش هزینه ها را شاهد خواهیم بود به طبع در نتیجه می توان ارتقا آمادگی مردم از طریق آموزش های همگانی با محوریت خانواه سالانه نزدیک به ۲ تا ۲.5 هزار میلیارد تومان هزینه های ناشی از حوادث را کاهش دهیم و این مهم طی برنامه های میان مدت انجام می شود و تحقق آن منوط به اختصاص سالانه 5۰۰ میلیارد تومان بودجه در این حوزه است.

 

ارتقا آمادگی خانوار/ارائه خدمت درب منازل

 

جمال الدینی درباره اجرای طرح خادم و جمعیت تحت پوشش این طرح نیز گفت: با اجرای طرح خادم ۲5 میلیون خانوار ایرانی در سراسر کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ آموزش های همگانی را با ۱۲ مرتبه مراجعه داوطلبان به درب منازل افراد و آموزش ۱5 شاخص امادگی خانوار، ارائه می دهند.

 

وی در پایان افزود: اجرای طرح خادم برای این طرح برای هر خانوار نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان است که در این زمینه از خانواده ها هیچ هزینه ای دریافت نمی شود.

منبع :
نویسنده خبر : مدیر پورتال
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد